Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2017

vítězství v kategorii A

V úterý 21. února 2017 se v Děčíně uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády 2017. Soutěžní úkoly řešilo ve třech kategoriích 53 žáků z 6. - 9. tříd základních škol a stejných ročníků víceletých gymnázií okresu Děčín. Mezi nimi byli také tři reprezentanti naší školy - vítězové školního kola - v kategorii A (6. třídy) - Jakub Martinec z 6. C, v kategorii B (7. třídy) - Barbora Brousilová ze 7. B a v kategorii C (8. a 9. třídy) zastoupila nemocnou vítězku školního kola Veronika Štěpánková z 9. B. V okresním kole ve všech kategoriích ověřovali soutěžící své znalosti a dovednosti  v úkolech odpovídající věku soutěžících v práci s atlasem (45 min), v písemném testu geografických znalostí a v praktické části (až 60 min).

Všichni naši soutěžící předvedli pěkné výsledky, ale děvčatům to nestačilo na umístění na předních místech. Nejlepší znalosti a dovednosti předvedl náš nejmladší reprezentant Jakub Martinec, který se ve své kategorii umístil na 1. místě ze 17 soutěžících a vybojoval tak svým vítězstvím postup do březnového krajského kola.

Blahopřejeme Jakubovi k výborné reprezentaci a umístění a budeme mu držet palce v krajském kole.

Mgr. M. Šmídová