Mladý záchranář 2016

V úterý 17. května 2016 proběhlo v prostorách jižních zahrad na Zámku Děčín okresní kolo pohybově vědomostní soutěže pro čtyřčlenná družstva žáků 2. stupně ZŠ v oblasti Ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik "Mladý záchranář 2016 - dokaž, že umíš". V letošním, již VI. ročníku, soutěžili žáci z 11 škol okresu Děčín v disciplínách: požární prevence, činnost při mimořádné události, test všeobecných znalostí, otázky z dopravní tématiky BESIP, znalosti hasebních látek a přenosných hasicích přístrojů, obsah evakuačního zavazadla, požární útok na terč, vázání uzlů, hod záchranným lanem na cíl, nahlášení události, první pomoc, střelba ze vzduchovky.
Naši školu reprezentovali žáci 8. tříd: František Buchta, Martin Nergl, Lucie Mazáčková, Barbora Kulíková a jako náhradník Matěj Nergl, kteří vybojovali výborné 3. místo za školami ZŠ Velký Šenov a ZŠ a MŠ Děčín - Želenice.

Všem našim žákům patří velká pochvala a poděkování za příkladný přístup k soutěži. A také obrovská gratulace k medailovému umístění.

H. Franclová

Fotografie z akce na: http://www.hzscr.cz/clanek/mlady-zachranar-decin-2016.aspx, odkud je i fotografie našich soutěžících