Mladí zdravotníci soutěžili

Také letos se žáci naší školy zúčastnili oblastní soutěže v poskytování první pomoci "Mladý zdravotník", kterou každoročně pořádá Oblastní spolek ČČK Děčín. Soutěž je velmi náročná, žáci se ocitnou v situacích, které věrně napodobují skutečnost – zasahují u dopravní nehody, zastavují tepenné krvácení nebo poskytují nepřímou masáž srdce a mnoho dalších. Vždy se musejí rychle rozhodovat, zhodnotit situaci a správně ošetřit zraněné.
Letošní soutěže se v pátek 13. května 2016 v chatě Mír v Jílovém u Děčína zúčastnilo celkem 28 družstev, mezi nimi také tři soutěžní družstva naší školy. V mladší kategorii žáků 1. st. soutěžili žáci 5. tříd - Jan Maidl, Karolína Kellnerová, Ferdinand Jansa, Květa Bížová a Nikola Musilová. Ve starší kategorii školu reprezentovali žáci 8. a 9. ročníků - Martin a Matěj Nerglovi, František Buchta, Klára Fišerová, Lenka Lorencová, Klára Ondečková, Tereza Kellnerová, Veronika Wojtechová, Anna Veselá a Nela Rulíková.

Starší žáci se umístili na 6. a 9. místě. Mladší žáci vybojovali pohár za výborné 2. místo. Všem děkujeme za snahu a gratulujeme.

družstvo mladších žáků s pohárem

Fotografie ze soutěže z webu pořadatele: https://picasaweb.google.com/103839285872607004026/6284450525748245521

Mgr. Lenka Sönlová