Mikulášská nadílka očima 9.B

z prací žáků 9.B

V pátek 5. 12. 2014 proběhla na naší základní škole Mikulášská nadílka. Žáci 9. tříd si pro své mladší spolužáky a pro mateřskou školku připravili obchůzku v maskách, při které kromě strašení, nadělovali dětem sladké odměny za básničku nebo písničku. Všichni andělé, čerti, ale i nejdůležitější Mikuláš, byli krásně oblečení i nalíčení. Andělé byli oblečeni do sněhobílých šatů s křídly, čerti měli na sobě tmavé kožichy a svatý Mikuláš měl na sobě svůj typický bílo červený plášť, na hlavě vysokou čepici – mitru a v ruce vysokou stříbrnou hůl. Nejprve obě třídy společně prošly náš druhý stupeň, a pak se rozdělily a každá šla jinam.

Naše třída 9.B pokračovala do mateřské školky. Děti ze školky byly moc statečné a vůbec se nás nebály. Pokud některé přeci jen plakaly, andílek je uklidnil vlídnými slovy a svým milým úsměvem. Děti nám zarecitovaly básničky a zazpívaly pár písniček, za které dostaly od andílků sladkou odměnu. Nakonec jsme se společně vyfotografovali na památku a Mikuláš se s dětmi rozloučil svým moudrým slovem na závěr. Tímto naše Mikulášská výprava skončila.
Myslím si, že si všichni tento den náramně užili a doufám, že i děti, které jsme přišli postrašit, si ho užily stejně jako my.

Mgr. Šárka Leknerová, Mgr. Jana Soorová