Mezinárodní projekt Náš svět

Pro rok 2013 získala ZŠ a MŠ Benešov nad Ploučnicí dotaci z Fondu malých projektů, Cíl 3, Euroregion Elbe – Labe na spolupráci Základní školy Benešov nad Ploučnicí a Pestalozzi Gymnasia Heidenau. Projekt nese název Náš svět/Unsere Welt a jeho náplní jsou výměnné pobyty žáků a studentů z obou stran hranice, vzdělávací kurz pro dospělé a závěrečná výstava.
Tématem výměnných pobytů, které jsou vždy čtyřdenní, je uspořádání Olympijských her. Hlavním tématem je kromě sportovního vyžití myšlenka internacionalismu a multikulturality.
Vzdělávací kurz pro dospělé bude mít za cíl vytvoření vitrážových hodin, tématem je orloj.
Závěrečná výstava je tradičním aktem ukončení tvůrčího roku všech frekventantů vzdělávacích kurzů, které se uskutečnily ve výtvarných dílnách školy.

M. Š.