Matematický klokan 2011

V polovině března se naši žáci zapojili do mezinárodní soutěže Matematický Klokan. Tato soutěž je nepostupovou soutěží pro žáky od 2. do 9. tříd. Soutěžící řeší v časovém limitu úlohy za 3, 4 a 5 bodů. Řešení zaznamenávají do karty odpovědí.
Žáci 2. a 3. ročníků soutěží v kategorii Cvrček, řešili 12 matematických úloh různé obtížnosti – nejúspěšnějšími řešiteli byli Adam Jahelka, Barbora Kulíková oba z 3. B, Jirka Zubčík z 3. A a Denisa Krumpolcová ze 2.A. Jejich starší soutěžící, žáci 4. a 5. tříd, řeší v kategorii Klokánek 24 úloh, nejúspěšnějšími řešiteli byli Pavel Urx z 5.A, Filip Lipenský z 5.B a Viktorie Pejpková ze 4.A. Soutěžící v kategorii Benjamín, žáci 6. a 7. tříd, řeší také 24 úloh, nejlepší byly Kateřina Balvínová ze 7.A, Barbora Havránková ze 7.A a Valérie Žigmundová ze 6.A. Nejstarší žáci 8. a 9. tříd řešili v kategorii Kadet také 24 úloh, nejvíc bodů nasbíraly Andrea Venclová z 9.A, Michala Šmídová z 9.B a Zuzana Ondečková z 8.A.

Mgr. M. Šmídová