Masopust na Bílé škole

V pátek 7. března 2014 se na Bílé škole konal Masopustní karneval, který byl v tělocvičně zahájen pohádkou O zvířátkách a Loupežnících. Veršovanou pohádku si pro děti připravili někteří žáci z druhých a třetích tříd. Poté dětem zazpívala svou píseň Ztracená kniha Klárka Štěpánková ze 4.A, která se zúčastnila rádiové kategorie soutěže Česko zpívá. Více informací o soutěži a hudební ukázku naleznete zde. Následovala volná taneční zábava, k tanci dětem zahrál a zazpíval pan Bříško se svou zpěvačkou. Závěrem masopustního veselí udělaly děti průvod po přízemí školy, při kterém učitelky angličtiny vybíraly nejhezčí masky. Rozhodování bylo velmi těžké, neboť všechny děti měly pěkné a nápadité masky. Nakonec vybraly 11 masek, za které děti obdržely masopustní koláček a 3 hlavní ceny. Na 3. místě se umístil Péťa Fleischer ze 3.C se svým klaunem, na 2. místě se umístila Viktorka Svádová z 3.C za vodníka a 1. místo získal Šimon Donát z 1.A za řezníka Krkovičku.

Mgr. Jana Soorová