Kytarový koncert

V pátek 4. března 2016 se v aule školy konal hudebně vzdělávací pořad. Vystoupilo duo kytaristů Jindřich Kaulfers a Ivan Šoltys. Program byl před jarními prázdninami připraven pro celou školu. Mladší žáci se zúčastnili "Hudební vlastivědy", pořadu, kde do programu byly zařazeny především české lidové písničky. Bylo to cestování po naší vlasti a seznámení se s mnoha místy, o kterých se po staletí v našich krásných písních zpívá.
Pro starší žáky byl připraven pořad "Hudba celého světa", který není jen pouhým zeměpisným putováním s hudbou, ale dává možnost poznat základní  rysy nejrůznějších kultur, což právě s hudbou jde snáze. Žáci slyšeli lidové písně, rytmy mnoha tanců i klasické kytarové skladby.
Děkujeme za krásné kulturní zpříjemnění dne.

Mgr. A. Špačková