Krajské kolo - Zeměpisná olympiáda 2017

Ve středu 22. března 2017 v DDM a ZpDVPP Ústí nad Labem proběhlo krajské kolo Zeměpisné olympiády 2017. Ve čtyřech kategoriích soutěžili žáci a studenti ze základních i středních škol všech okresů Ústeckého kraje, mezi kterými byl také reprezentant naší školy - vítěz okresního kola v kategorii A (žáci 6. tříd a stejných ročníků víceletých gymnázií) - Jakub Martinec ze 6C. V jeho kategorii si své zeměpisné znalosti a dovednosti v práci s atlasem, testu teoretických znalostí a praktické části ověřilo třináct soutěžících. Jakub v této konkurenci prokázal výborné znalosti a vybojoval krásné 5. místo (se stejným bodovým ziskem jako žák na 4. místě, kdy o pořadí Jakuba rozhodoval nižší počet bodů v praktické části).

Gratulujeme Jakubovi k vzorné reprezentaci školy a dosaženému umístění v krajském kole.

Mgr. M. Šmídová