Jak se dělá animovaný film

Za žáky ze sedmých až devátých tříd přijel ve středu 12. října 2011 na přednášku a besedu na téma Jak se dělá animovaný film režisér, scénárista a spisovatel, autor a animátor večerníčků a pohádek pro všechny věkové kategorie Cyril Podolský. Je držitelem TV ceny Elsa 2008 za námět a režii seriálu Krysáci, byl nominován na TV cenu Elsa 2010 za seriál Krysáci 2. série; jeho další práce: videoklipy pro Strážce plamene pánů Hapky a Horáčka, kniha + CD Strašidelný herbář, animace v seriálu Pat a Mat, Králíci z  klobouku….  (ukázky použity z plakátu autora)
Animátor žákům vysvětlil a ukázal, jak taková pohádka vzniká, jak dlouho trvá i jaká mravenčí a titěrná práce to je. V ukázkách z jeho tvorby viděli žáci postavičky z večerníčku Krysáci, animaci klipu pro pana Hapku, ukázku z připravované pohádky i další tvorbu pro děti i dospělé. Vyprávění animátora bylo nejen velmi zajímavé, ale i poučné a poutavé.
Cyril Podolský svou prací žije, vše umí poutavě a dopodrobna vysvětlit. V průběhu celé akce ochotně odpovídal na otázky žáků a přidal i spoustu zajímavostí navíc.
M.Š.