Hudební představení

Ve čtvrtek 16. listopadu 2017 se žáci 1. i 2. stupně zúčastnili hudebního pořadu, který si pro ně připravilo profesionální sdružení umělců s názvem Hudba školám. Na baskytaru žákům zahrál a zazpíval muzikant Jiří Válek, na piano zahrál Zdeněk Dočekal a na bicí Miloš Pohl. Jejich cílem bylo obohatit mladé posluchače o informace a profesionální přednes hudby, kterou jsou obklopeny celé generace a plně předvést možnosti nástrojů, na které hrají. Pro mladší žáky zahráli a zazpívali mnoho lidových písní v rámci pořadu Česká a moravská lidová píseň. Žáci se do vystoupení aktivně zapojili, zpívali na podiu u mikrofonů, tleskali a naučili se novou píseň. Starší žáci se účastnili pořadu Fenomén jménem SeMaFor. Získali informace o bohaté historii SeMaForu a společně si zazpívali dnes již zlidovělé šlágry, např. Honky-Tonky Blues, Pramínek vlasů, Kočka na okně, Klementajn, Zčervená....
Oba pořady se žákům velice líbily, atmosféra celého vystoupení byla báječná.

Mgr. Jana Soorová