Hodina basketbalu s basketbalisty BK Děčín

V pátek 24. 6. 2016 se žáci ze třídy 3. A vypravili do haly v Maroldově ulici v Děčíně, aby si s opravdovými basketbalisty procvičili základy basketbalu. Tam na ně čekali hráči BK Děčín Viktor Jezbera, Richard Musel a Šimon Ježek, kteří na začátku tréninku předvedli, jak se basketbalista rozcvičuje před zápasem. Po rozcvičce se žáci rozdělili do družstev a procvičovali střelbu na koš, driblink, basketbalové přihrávky, bránění ve hře a následně si mohli zahrát basketbal na nízké koše podle opravdových pravidel. Děti za odměnu přivezly basketbalistům plakát BK DĚČÍN, který vlastnoručně vyrobily podle skutečného plakátu při výtvarné výchově. Trénink se dětem moc líbil a získané dovednosti určitě využijí při hodinách tělesné výchovy.

Mgr. L. Ficencová