Filmová a muzikálová tvorba

hudební vystoupení pro žáky školy

K ukončení 1. pololetí školního roku se ve středu 1. února 2017 konalo v aule školy hudební vystoupení. S pořadem ,,Hudba školám“ přijelo mezi žáky naší školy umělecké sdružení z moravské Hané, které tvoří muzikanti Jiří A. Válek - baskytara, Zdeněk Dočekal - piano a Radim Ilk - bicí. Ve čtyřech hodinových blocích nám pro 1. stupeň a později i 2. stupeň hráli filmové a muzikálové skladby od slavných autorů jako jsou např.: Karel Svoboda, Jiří Šlitr, Ladislav Štaidl, Michal Prokop, Karel Plíhal, Elton John, Sting, Lou Reed aj. Pro nejmladší žáky to byly zejména skladby ze známých pohádek, a tak si někteří nebojácní zpěváčci vyzkoušeli vystoupení před svými spolužáky. Mnohé písničky děti znaly, proto si je mohly spolu s hudebníky také zazpívat nebo se v tanečním rytmu pohupovat na sedačkách. Atmosféra celého vystoupení byla skvělá, pořady se líbily žákům, učitelům i dalším zaměstnancům školy, které hudba přilákala k poslechu.

Děkujeme muzikantům za příjemně strávené chvíle a určitě se ještě někdy setkáme.

Mgr. A. Špačková