Exkurze v Praze 4. A

Dne 3. května 2012 byla 4.A na vlastivědné exkurzi v Praze. Žáci se ve vlastivědě učili o pověstech z našich nejstarších dějin. Jeli se tedy podívat, kde se děj některých pověstí odehrával, na Vyšehrad. Po původním knížecím paláci objevili pouze základy. Zaujalo je místo, z kterého skočil Horymír na svém koni Šemíkovi do Vltavy. Navštívili kostel sv. Petra a Pavla, který nechal postavit náš první český král Vratislav II a hřbitov, na němž jsou pochovány slavné české osobnosti: Slavín. Podívali se také do chodeb vyšehradského opevnění: kasemat. Líbila se jim velká síň, zvaná Gorlice, která původně sloužila jako sklad střeliva a potravin. Dnes jsou zde uchovány původní sochy z Karlova mostu. Na závěr výletu se děti podívaly na Staroměstské náměstí, aby si prohlédly Staroměstský orloj. Exkurze se vydařila, děti si z Prahy odnášely mnoho poznatků a dojmů.

Mgr. Jana Soorová