Exkurze policejní stanice 1.A a 1.C

Ve dnech 16. a 18. 5. 2017 žáci 1.A a 1.C byli na exkurzi policejní stanice v Děčíně. Byl zde pro ně připravený bohatý program, po němž chtěli žáci už jen „pomáhat a chránit“ - stát se policisty! Pracovnice děčínské státní policie žáky vřele přivítaly, seznámily je s povoláním policisty a nechaly je vyzkoušet si nejrůznější uniformy, štíty, obušky, nenabité zbraně apod. Žáci si okusili i druhou stránku této profese: seděli v žaláři, byli spoutaní pouty a vyzkoušeli si zkreslené vidění člověka pod vlivem alkoholu či drog se speciálními brýlemi. Domů si odvezli mnoho zážitků a na památku vlastní otisky prstů. Závěrem byli ještě obdarováni sešitem s křížovkami, rébusy, vtipy a sladkou odměnou. Pro všechny, děti i dospělé, to byl nezapomenutelný zážitek! Děkujeme celému oddělení za velmi pěkný a pestrý program.

Žáci z 1.A ještě navštívili Zoo Děčín Rajské ostrovy, kde si prohlédli zdejší zvířata a měli možnost pohladit si outloně malého, o kterém se dozvěděli od chovatele mnoho informací. Žáci z 1.C prošli historickým centrem Děčína a výlet završili zmrzlinou.

Fotografie 1.A

Fotografie 1.C