Evropský den jazyků 2016

jazyková soutěž na EOA Děčín

Rada Evropy slaví od roku 2000 Evropský den jazyků, jeho cílem je podpořit výuku všech evropských jazyků a upozornit na význam jazykového vzdělávání s ohledem na budoucí uplatnění na trhu práce.

Proto u příležitosti tohoto Evropského dne jazyků pořádá Evropská akademie Děčín soutěž pro žáky základních škol a studenty EOA Děčín. Ta letošní proběhla v pondělí 26. září 2016, soutěžily týmy složené vždy ze dvou žáků ZŠ a dvou studentů, společně měli žáci se studenty prokázat jazykové dovednosti a vědomosti a ukázat schopnost spolupracovat v týmu. Naši školu reprezentovali žáci 9. tříd - Barbora Kulíková a Tereza Havránková (9. B) a dvě dvojice z 9. A - Matěj Nergl s Lucií Mazáčkovou a Martin Nergl s Hanou Pejcharovou. Soutěže se zúčastnilo celkem 52 týmů ze sedmi základních škol a studentů EOA Děčín. Naši reprezentanti se v konkurenci neztratili a na 9. místě se umístily Barbora a Tereza, zbylé dvě dvojice na 10. a 14. místě. Všem děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy.

Mgr. M. Šmídová