Divadelní představení - Legenda V + W

S dalším výborným představením přijeli mezi žáky 8. a 9. tříd herci hradeckého Divadélka pro školy - Jan Ženatý a Lukáš Jedlička. Divadelní představení "Legenda V+W aneb Příběh Osvobozeného divadla" bylo souborem ukázek nejslavnějších divadelních her autorů Jiřího Voskovce a Jana Wericha. V téměř hodinu a půl trvajícím představení přiblížili herci přiměřenou a zábavnou formou žákům nejzásadnější okamžiky života i kariéry těchto mistrů českého humoru. Chronologicky řazené úryvky dialogů a písní z děl - West pocket revue, Golem, Svět za mřížemi, Nebe na zemi a závěrečné Faty morgány - dokumentovaly rozsah a význam tvorby Osvobozeného divadla a jeho vlivu na vývoj českého divadla 20. století. Představení, které je jako každé představení tohoto divadla založené na interakci herců s diváky, bylo doplněné originální hudební úpravou písní Jaroslava Ježka. Protože taková netradiční hodina literatury zaujme každého žáka, budeme se těšit na další vystoupení.

M. Š.