Děti dětem

- oslava Dne dětí ve školce i ve škole

Tradiční oslavu Dne dětí v pondělí 1. června 2015 si užily děti z mateřské školy, pro které dopoledne plné soutěží připravili žáci obou devátých tříd. Na zahradě mateřské školy děti proběhly slalom zakončený střelbou na branku fotbalovým míčem, vyzkoušely si střelbu florbalovou hokejkou a malým míčkem nebo střelbu na basketbalový koš, šipkami se trefovaly do terče, lovily rybičky, hrály kuželky, míčkem se trefovaly do otevřené medvědí pusy. Ve stanu pak skládaly puzzle a podle barev rozdělovaly víčka. Velký úspěch zaznamenalo foukání kelímků po provázku a také sestřelování plastových lahví hasičskou stříkačkou. Všem organizátorům - fotbalistům Honzovi a Radimovi, šipkaři Radkovi, rybářovi Honzovi, skládači puzzle Danovi, kočičkám Sáře a Elišce, Šmoulince Soně a černé kočce Sáře, florbalistovi Petrovi a hráči basketbalu Davidovi a dobrovolným hasičům Ondrovi a Davidovi patří velký dík za krásný přístup ke svým malým spolužákům. Za přípravu a celý průběh dostali od vedení MŠ malou odměnu a pochvalou od dětí byl úsměv na jejich tvářích.

Mgr. Miroslava Šmídová

K Mezinárodnímu dni dětí si žáci 6. A připravili pro své mladší spolužáky loutkové divadelní představení "Z pohádky do pohádky". Vše si sami připravili - v rámci výtvarné výchovy vyrobili loutky, kulisy a potřebné rekvizity, při hodinách slohu napsali scénář, rozdělili si role a v literární výchově vše nacvičili. V aule zahráli dětem z přípravky, 1. a 2. tříd tři známé pohádky - O šípkové Růžence, O třech prasátkách a O zlaté rybce. Všichni si společně také zazpívali čtyři známé pohádkové písničky a malí diváci si nakonec pod vedením herců ze šestky jednu z pohádek zahráli. Divadelní hodinka utekla jako voda a všechny děti se loučily s úsměvy na tváři písničkou Není nutno.

A i když se v písničce zpívá "Není nutno, aby bylo přímo veselo...", tak pohádková hodinka veselá byla a oslava svátku dětí se vydařila.

Mgr. Šárka Leknerová

Žáci I. speciální třídy si ke Dni dětí připravili pro 3. a 4. třídy pohádku O Červené Karkulce. Je to pohádka poněkud netradiční: vlk není lump, který „žere“ lidi, nýbrž hladový, opuštěný chudák, kterého nemá nikdo rád a jediné, co umí, je break dance. A za stravu a vlídné zacházení je ochotný to každého naučit.
Přestože pohádka byla k vidění už o velikonocích v kině, takže ji pravděpodobně některé děti viděly podruhé, znovu sklidila úspěch. Bavili se herci i diváci, takže potěšení a radost byly oboustranné. V podobě divadelní pohádky si dali herci dárek a dostali dárek v podobě smíchu a potlesku. Víc si nikdo nemohl přát.

Mgr. Zdenka Hubáčková