Děti dětem aneb sbíráme víčka pro dobrou věc

Sběr víček pokračuje - Víčka pro Kristýnku - do 8. 3. 2013

Žákům naší školy není lhostejný osud ostatních lidí. Letošní rok je provází projekt „Děti, dětem“, a proto padlo společné rozhodnutí, zúčastnit se dobročinné sbírky plastových víček pro Lucinku z Hlušovic u Olomouce.
V září byl vyhlášen dvouměsíční sběr. Děti I. stupně z budovy „Bílá“ nosily nashromážděná víčka do svých tříd. Tady je ukládaly do velkoobjemových pytlů a měly možnost průběžně sledovat vše až do pátku 23. 11. 2012, kdy byly pytle s víčky za pomoci pana Strnada z Cukrárny Pusinka odvezeny do Děčína, a předány paní Kláře Hozákové, která je zapojena do skupiny lidí pod názvem „Sbíráme víčka“.

Děkujeme touto cestou všem dětem a učitelkám, které se zapojily.

Mgr. Hana Svobodová a Radka Bartošová

Protože se nám podařilo za dva měsíce nashromáždit několik pytlů víček, a tím pomoci malé Lucince, rozhodli jsme se, že bychom se mohli zapojit do další sbírky, tentokrát pro 11letou Kristýnku Kačabovou.
Kristýnka má dětskou mozkovou obrnu, kterou jí lékaři zjistili 4 měsíce po jejím narození. Již v 1. roce prodělala operaci lebečních švů, aby jí rostla hlavička. V říjnu 2011 podstoupila operaci, při které jí povolovali lýtkové svaly a šlachy. Tato operace jí má pomoci k tomu, že by se mohla naučit chodit. K tomu je ale potřeba cvičení, rehabilitace a speciální obleček. Tato léčba už bohužel není hrazena pojišťovnami.
Pokud se opět chcete podílet na dobré věci, připojte se k nám a můžete začít nosit víčka od PET lahví, mléka, džusů a šťáv (ne od šamponů, apod.).
Sbírá každá třída individuálně, víčka budeme shromažďovat do připravených pytlů a koncem měsíce února 2013 odvezeme.
Děkujeme všem, kteří se zapojí, a tím přispějí a pomohou.

M.Š.