Den bezpečnějšího internetu 2014

Den 11. únor 2014 byl letos provázen heslem "Vytvořme společně lepší internet..."
     Den bezpečnějšího internetu je organizovaný mezinárodní sítí INSAFE, která se zabývá bezpečností internetu ve více než 100 zemích světa. V rámci výuky Informatiky na naší škole, v pátých, šestých i devátém ročníku, se k této akci také připojujeme se snahou zvyšovat povědomí o bezpečnějším užívání internetu, a to zejména u dětí, kterým ubližuje nevhodné a závadné chování na internetu nebo mohou narazit na nevhodný či nebezpečný obsah.
    Na www.bezpecnyinternet.cz jsme si se žáky formou dotazníku udělali přehled o tom, jaká bezpečnostní pravidla děti znají a dodržují, na www.seznamsebezpecne.cz jsme shlédli několik krátkých videí s ukázkou toho, co všechno se může přihodit, pokud nebudou děti dostatečně obezřetné v kontaktech přes mobilní telefony nebo sociální sítě. Také se učíme chránit svůj PC před viry a na koho se obrátit o pomoc. Společným rozhovorem jsme si přiblížili osobní poznatky a zkušenosti.

Informace ke Dni bezpečného internetu na stránkách: http://www.saferinternet.cz/den-bezpecnejsiho-internetu/sid-2014/index.php

Fotografie z aktivit se žáky 5. ročníků

Mgr. Lenka Sönlová