Děčínský laický záchranář 2015

Ve středu 11. února 2015 se čtyřčlenná družstva základních škol zúčastnila soutěže „Děčínský laický záchranář“, která se letos uskutečnila v děčínském nákupním Centru Pivovar. Mezi sedmi soutěžními družstvy bylo také družstvo naší školy, které se soutěže v poskytování první pomoci zúčastnilo ve složení David Šredl, Simona Petřinová - oba 9. A, Mirek Moudrý a Veronika Krejčová - oba z 9. B. Na čtyřech stanovištích měli za úkol ve stanoveném čase ošetřit otevřenou zlomeninu, řeznou ránu nebo si poradit s hypoglykemickým stavem. Správnost postupu a způsob ošetření hodnotili zkušení záchranáři z Rychlé záchranné služby a pedagogové SZŠ Děčín, kteří tuto soutěž pro žáky 9. tříd organizovali. Úkolem hlídek bylo poskytnout správně první pomoc, včetně telefonátu na tísňovou linku. Naši soutěžící předvedli velmi pěkný výkon a vybojovali krásné 2. místo za ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín. Mimo soutěž se zúčastnili také pracovníci ochranky z nákupního centra. Blahopřejeme.

Mgr. J. Novotná

Foto: Petr Tichý