Cadet grand prix 2015

technické vzdělávání v praxi

Ve čtvrtek 11. června 2015 se žáci devátých ročníků zúčastnili sportovní soutěže CADET GRAND PRIX STROMOVKA 2015 v pražské Stromovce. Letos proběhl druhý ročník této soutěže, jejímž cílem je zpopularizovat a podpořit technické vzdělávání dětí, žáků a studentů.

Žáci naší školy v průběhu školního roku na základě návodu od organizátorů vyráběli v rámci pracovních činností dva závodní vozíky Cadetcar, s nimiž se utkali s ostatními soupeři. Soutěže se zúčastnilo celkem 14 týmů, které byly rozděleny do kategorie mladších kadetů a kategorie starších kadetů. Oba dva naše týmy soutěžily v kategorii mladších kadetů, soutěžilo se v jízdě zručnosti a slalomu. První tým „Mackové“ byl složen z žáků 9. A a druhý „Benešovská (j)elita - č. 5“ tvořili žáci 9. B. Po součtu časů z obou disciplín mezi sedmi týmy ve své kategorii obsadila (J)elita první příčku a hned za nimi skončili Mackové. Jízdu zručnosti si vyzkoušeli také doprovázející učitelé a paní učitelka Marcela Jansová obsadila krásné třetí místo. S lepšími výsledky se ani vrátit nemohli. Oběma týmům gratulujeme!

M. Jansová, I. Schwarz