Beseda s Cyrilem Podolským

V pátek 3. října 2014 se v aule budovy Nova konala beseda s Cyrilem Podolským, který je autorem, scénáristou, režisérem a animátorem seriálu večerníčků Krysáci. Jako animátor se podílel na seriálech Králíci z klobouku, Pat a Mat nebo Tlučhořovi. Vytvořil několik autorských filmů, videoklipů a reklam. Ve Frýdlantu založil ateliér loutkového animovaného filmu, pod názvem Ateliér Podolský. Pan Podolský názornou formou žákům přiblížil vznik loutkového animovaného filmu - od nápadu přes realizaci, až po jeho uvedení v televizi. Žáci si mohli prohlédnout loutky a rekvizity, které se ve filmu používají. Viděli z čeho jsou loutky vyrobeny i jak to v ateliéru vypadá. Dozvěděli se, jak dlouho se takový film vytváří, kolik lidí se na práci podílí a jak se dělají některé triky. Beseda žáky velice zaujala. Někteří si potom v rámci výtvarné výchovy zkoušeli vyrobit loutku z modelíny.

Mgr. Jana Soorová