Beseda o životě afrických dětí na jihu Zambie v malém městečku Monze

Dne 25. října 2011 se děti z prvního stupně mohly prostřednictvím fotografii a krátkého snímku podívat do Afriky. A jak se jim to podařilo? Na besedu do naší školy přijely Lucie Šumová a Marcela Suchánková, které jezdí do Afriky jako dobrovolnice a pomáhají s čím se dá. Ukázaly fotografie ze života dětí ve vesnici a z prostředí jejich školy. Děti byly překvapeny, v jakých poměrech se africké děti učí. Podmínky tam jsou velmi těžké a chudé.
Děvčata pořádají různé dobročinné akce a za vybrané peníze dětem kupují dárky, školní potřeby, třeba i přikrývky a uniformy, bez kterých děti nemohou chodit do školy. Povídání bylo zajímavé a poučné a všichni žáčci byli pozorní posluchači. Beseda se dětem líbila a zanechala v nich velmi silné dojmy. Na závěr děti daly do kasičky dobrovolnou finanční částku, za kterou Lucka i Marcelka moc děkují. Vybralo se 2965 korun. Peníze budou věnovány na vánoční dárky dětem v Monze.

Mgr. Zdeňka Černá