Beseda o myslivosti

Dne 8. února 2012 se na Bílé škole konala Beseda o myslivosti, které se zúčastnili žáci od přípravných ročníků po čtvrté třídy. Žáci byli rozděleni na čtyři skupiny. Přijel je navštívit předseda mysliveckého sdružení Ostrý pan Jindřich Kandler s panem Pavlem Šťastným. Přivezli s sebou pejsky (jezevčici Citu a brakýře Daka), myslivecké trofeje, zbraně, vábničky, časopisy a cd o myslivosti. Připravili si pro žáky hodinovou besedu, na které se děti dozvěděly, co myslivost je, co obnáší, k čemu slouží myslivcům psi a zajímavosti o zvířatech žijících na poli a v lese. Jednotlivá zvířata žáci viděli v krátkých videích na interaktivní tabuli. Zároveň slyšeli i zvuky, které vydávají. Děti zaujali především pejsci, které si mohly pohladit, trofeje, z nichž si mohly některé osahat a zbraně. Pro zvířátka žáci dohromady přinesli asi pět pytlů tvrdého pečiva, čímž udělali myslivcům velkou radost.

Za besedu, která byla pro děti velkým přínosem, oběma myslivcům velice děkujeme.
Mgr. Jana Soorová