Beseda se spisovatelem Kapříka Metlíka

Ve středu 8. března 2017 se žáci prvních ročníků zúčastnili besedy se spisovatelem a ilustrátorem Janem Opatřilem, který je autorem knih o kapříku Metlíkovi. Tajemný svět ryb ho přitahoval od dětství, proto se stal sportovním rybářem a není divu, že začal o rybách psát. Spisovatel žáky nejprve seznámil s hlavními hrdiny svých knih, které jim představil pomocí ilustrací promítaných na stěnu. Ukázal dětem možná nebezpečí, s nimiž se hrdinové v příbězích potýkají a vysvětlil jim, co je křest. Jednu knihu mu pokřtil známý český rybář Jakub Vágner. Žáci si vyzkoušeli, jak ryby dýchají a vyslechli si ukázku z knihy Kapřík Metlík nový domov. Následovala krátká beseda, při které měly děti prostor pro své otázky. Závěrem si žáci mohli koupit na památku záložku nebo placku s kapříkem Metlíkem. Někteří si koupili knihu i s autorovým věnováním.

Mgr. Jana Soorová