Africká pohádka aneb Podivohudná dobrodružství doktora Holuba

Ve středu 16. 11. 2011 se v aule Nové školy konalo pro děti prvního stupně představení Africká pohádka aneb Podivuhodná dobrodružství doktora Holuba. Představení dětem přijelo zahrát Divadélko pro školy z Hradce Králové. Šlo o kombinované loutkoherecké představení ze života afrických zvířat, které byly ztvárněny netradičními loutkami. Život loutkám dodávala především komunikace s živými herci a s dětským publikem. Ústřední postavou byl známý cestovatel a dobrodruh doktor Emil Holub, který dětem vyprávěl o svých zážitcích z cest po Africe. Na cestách ho provázel jeho věrný kamarád opičák Pepino.
Děti  se hravou formou dozvěděly zajímavé informace o životě afrických zvířat a o prostředí, ve kterém žijí. Také se seznámily s osobou legendárního českého cestovatele doktora Emila Holuba. V představení bylo mnoho humorných prvků. Děti se zároveň poučily a pobavily.

Mgr. Jana Soorová