6A se zapojila do Světového dne laskavost

Žáci šesté třídy měli mnoho nápadů jak oslavit Světový den laskavosti. Shodli se, že pokud se má jednat o laskavost, tak by se neměla dělat místo matematiky, angličtiny, informatiky nebo jiného klíčového předmětu. Výsledkem bylo, že se v pátek odpoledne 10. listopadu 2017, tedy ve svém volném čase, zapojili do obnovy cesty na Ploučnickou vyhlídku.
Žáci během pošmourného a sychravého listopadového pátku vykonávali tyto práce: z cesty a blízké těžko přístupné stráně hrabali listí, stříhali větve, pálili suché větve, ocelovými kartáči čistili kameny staré opěrné zídky. Rodiče těchto žáků mohou být hrdí, jak se jejich děti uměly postavit k práci. Celkově odvedená práce je vidět v délce asi 60 metrů od sokolovny směrem na vyhlídku. Vedení města děkujeme za organizační podporu.

Jiří Štágl a Magda Krejčová