3. ročník soutěže FINANČNÍ GRAMOTNOST

okresní kolo

Žáci 8. a 9. ročníků se letos poprvé zapojili do 3. ročníku Celostátní soutěže Finanční gramotnost 2011/12, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Soutěž je čtyřkolová - školní, okresní a krajská kola probíhají distanční elektronickou formou v teoretických a praktických úkolech v oblasti finanční gramotnosti, celostátní kolo pak prezenční formou v České národní bance v Praze. Informace k soutěži jsou na stránkách www.fgsoutez.cz. Školního kola se zúčastnilo celkem 67 žáků. Nejlepší výsledek dosáhla Eliška Niederlová (8.A) - správně odpověděla 10 z 11 soutěžních otázek, 9x správně odpověděli - Jiří Krejča (8.B), Martina Klaudyová (9.A), Kristýna Cestrová (9.A), Kristýna Šrámková (9.B), Nikola Lipenská (9.A) a Kamila Procházková (9.A) - o pořadí rozhodoval čas. Nejlepší trojice bude školu reprezentovat v okresním kole, které jako školní kolo proběhne elektronickou formou v termínu od 26. března 2012 do 6. dubna 2012.

Družstvo ve složení Eliška Niederlová - 8.A, Jirka Krejča - 8.B a Kristýna Cestrová - 9.A reprezentovalo školu v okresním kole. Soutěž probíhala opět elektronicky, soutěžící společně odpovídali společně na 15 otázek, na jejich řešení mělo 30 minut. S dvanácti správnými odpověďmi skončili v okrese Děčín na krásném 3. místě. Blahopřejeme.

M.Š.